тел.: (044) 205-38-73
(067) 494-10-10
(068) 201-75-81
gudvil2017@gmail.com
тел.: (044) 205-38-73
(067) 494-10-10
(068) 201-75-81
gudvil2017@gmail.com

Ми працюємо: пн-пт, 10:00 - 18:00
Вихідний: сб, нд

gudvil2017@gmail.com


Які вивіски не вимагають узгодження в 2019 році?

Невірно встановлені рекламні вивіски часто стають предметом судових розглядів в деяких населених пунктах України.

Ці розбіжності виникають на грунті неправильного трактування представниками місцевої влади окремих статей Закону України “Про рекламу”, зареєстрованого ще 03.07.1996г. за № 270/96-ВР, а також введеними в кожному населеному пункті додатковими вимогами до установки рекламних носіїв, часто суперечить основним положенням цього Закону.

Так п.1 ст.16 цього Закону присвячений зовнішній рекламі прямо стверджує, що для розміщення будь-яких рекламних об’єктів потрібне обов’язкове дозвіл виконавчих органів влади населеного пункту, де вони будуть встановлені.

При цьому, представники влади не можуть втручатися у форму та зміст таких рекламних носіїв. Винятком є обов’язкове відповідність тексту і графічного зображення на рекламі нормам розділу 3 цього ж Закону № 270/96-ВР, що регулює особливості реклами деяких видів товарів.

Представники влади помилково приймають всі зовнішні рекламні конструкції, включаючи інформаційні вивіски на об’єктах бізнесу, за ті, що вимагають обов’язкового узгодження, з отриманням дозвільних документів.

Однак п.6 ст.9 Закону, що розглядається прямо стверджує, що вивіска чи табличка з інформацією про торговельному закладі, графіку його роботи, вид діяльності, розміщена на зовнішній частині фасаду, біля входу в приміщення не є рекламним носієм.

Таким чином, ці вивіски та інформаційні таблички не можуть вважатися об’єктом реклами і не вимагають ніяких дозволів.

Хоча винятки можуть бути і в цьому випадку. Якщо та ж табличка містить будь-яку додаткову інформацію, не прописану в Законі, то вона вже може трактуватися як рекламна.

Найчастіше, саме одна невелика деталь, помилково або незнання внесена в зовнішню вивіску, веде до отримання значних штрафних санкцій від контролюючих органів. При цьому, така рекламна конструкція повинна бути демонтованої в обумовлені в приписі терміни.

Підкреслимо окремо, що не є рекламною конструкцією, а значить і не вимагає окремого дозволу на її установку в 2019 році:

  • Вивіска із зазначенням найменування об’єкта бізнесу, розміщена на фасаді будівлі на поверсі його розміщення.
  • Інформація про виробника товару в місці його реалізації.
  • Табличка із зазначенням час роботи, що розміщена біля входу в приміщення.
  • Щоб не потрапити в неприємну ситуацію, особливо це стосується тих, хто тільки вирішив відкрити новий бізнес, краще довірити виготовлення і розміщення рекламних вивісок, інформаційних табличок перевірених фахівців.
  • Компанії, що спеціалізуються на таких послугах, точно знають, що може бути розміщено на таких рекламних носіях і виконують дизайн-макет відповідно до вимог чинного в Україні Закону «Про рекламу».
  • При необхідності, вони можуть самостійно отримати дозвіл на розміщення рекламних зовнішніх конструкцій у відповідних органів місцевої влади від імені компанії замовника послуги.